תיאום עבודות אלומיניום עם אדריכל

רוצים לשפר או לשדרג את מראה הבית או הדירה שלכם? עבודת אלומיניום להחלפת התריסים והחלונות היא דרך נפלאה לעשות זאת. רוצים לסגור מרפסת? גם לזה יש שפע פתרונות באלומיניום. לא משנה במה בחרתם, לכם נשאר רק לוודא שהאדריכל שלכם מתואם עם חברת האלומיניום ושהוא מודע לפתרונות שהוא יכול לקבל ממנה.

 

כל תחום עבודות האלומיניום התפתח מאוד בשנים האחרונות, בצורה שאפשר לכנות מטאורית.

עד לפני עשור בערך, עיקר המגוון בתחום האלומיניום היה מיועד לענות על צרכים עיצוביים. כיום אנחנו מוצאים לא רק מגוון שאמור לענות על צרכים של עיצוב אדריכלי, אלא גם פתרונות טכנולוגיים למגוון שלם של צרכים סביבתיים ובטיחותיים.

  • חשוב מאוד לכן, שהמתכנן – אדריכל או לעיתים גם מעצב פנים – יהיה מודע לכל האפשרויות שעומדות בפניו מבחינת יצרן האלומיניום, ומנגד, שאתם תדעו לבחור ביצרן המתאים לדרישות של המתכנן שלכם.

 

מה יש בסל המוצרים של חברת האלומיניום?

צריך להבין שסל המוצרים של חברת האלומיניום או של קבלן האלומיניום מורכב למעשה משני סוגי פתרונות עיקריים:

  1. פתרונות טכנולוגיים, כגון משקופים עם מספר מסילות מגוון (שתיים – שלוש כנפיים, רשתות וכיו”ב), תריסים חשמליים או חלונות מבודדים בצורה כזו או אחרת.
  2. פתרונות עיצוביים, כגון פרופילים בעוביים משתנים, זכוכית מוצללת או מגוונת, צבעים שונים, גימור חלק או מט, מוברש או דמוי עץ, ועוד.

כאשר האדריכל ניגש לתכנן את המפתחים השונים בבית, את החלונות או את מראה התריסים, הוא חייב להיות מודע לסל המוצרים והכלים שעומד לרשותו מבחינת חברת האלומיניום.

 

מה עשוי להיות חשוב – מבחינה אדריכלית – שיכול להיות רלוונטי לחברת האלומיניום?

כל הנושא העיצובי, כמובן – צבעים וגימורים – אבל גם דרישות שעשויות להשפיע על הקונסטרוקציה עצמה:

יכול להיות שהארכיטקט יהיה מעוניין במפתח גדול ורחב למרפסת, למשל. במקרה כזה על חברת האלומיניום להגדיר את סוג הפרופיל שבו היא תשתמש מבחינת עומסים ואת מה שניתן לקבל באמצעותו (מספר מסילות, רוחב וכו’).

 

נקודות נוספות לתאום אדריכל-אלומיניום

בבניה חדשה אפשר לעשות הכול, אבל יש לערב את חברת האלומיניום מוקדם ככל האפשר בתהליך התכנון והבניה:

במיוחד תריסים חשמליים וחלונות בעלי מסילות רבות דורשים הכנה מוקדמת בזמן בניית השלד.

במסגרת של שיפוצים, חשוב מאוד שהאדריכל יהיה מודע לרוחב המסגרת הקיימת ולפרופיל האפשרי לשימוש. זאת, כדי שהוא לא יתכנן שימוש במסילות רבות מכפי שניתן למעשה להכניס במסגרת של “הלבשה” בלבד (“הלבשה” היא התקנת מסגרת חדשה על משקוף קיים, ללא בנייה).

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם.

[]
1 Step 1
שם מלאyour full name
טלפוןyour full name
כתבו לנוmore details
0 /
Previous
Next
התקשרו
נגישות